Rock na Valníku vol. 10

30. srpna 2009 v 18:18 | Venca |  Hudba
V královském městě Slaný konal se již 10tý ročník punk-rock-hardcore festivalu na Valníku. A tak nezbývalo nám nic lepšího na práci než poslední srpnový víkend na tento festival vyrazit, mueh.

Slaný nás přívítalo nabídkou hulení od Kofoláků u Lidlu a pomocí kinderpunkerů jsme si razili cestu městem. Už na začátku to přinášelo jednu obrovskou potíž, cesta byla do kopce a to do pořádného kopce a krosny obtěžkány chlastem byly opravdu těžké :D Zastávka u nemocnice a první alko občerstvovací pauza přišla vhod.

Stanové městečko bylo malé, ale vešli jsme se s přehledem, fotbalisti se přeci jen k něčemu hodí, mají rovná fotbalová hřiště, na kterých se dobře stanuje. Areál byl skvostný - podium v amfiteátru, stromy, stín, jen ty schody se moc nehodily na drsné taneční kreace... modním doplňkem řady lidí tu byly berle a myslím, že spousta lidí si vyvrkala kotníky právě na těch schodech v dosti pohrouženém stavu :))

Hudební stránku věci jsme zahájili Deratizérama, které jsme tak tak stihli a musím říct, že byli opravdu dobří. Každopádně od vrcholných zážitků bylo ještě daleko... čas jsme si krátili utrácením za blbosti (placky), naprosto krásné placky :D Som jebnutý pro mne, Som jebnutá pro Rýžu :)) Samozřejmě půlku z nakoupených placek jsem ten den poztrácel, ale Babylon circus, ten vydržel :DDD Cháááá, cháááá :D

Dalším hudebním skvostem byla Znouzectnost, na kterou jsem se abnormálně těšil a rozhodně pánové nezklamali. Jen Romana nepřijela :( A v některých skladbách mi její flétna a saxofon fakt chyběl, každopádně Píseň neznámého generála, Převrat v Banánové republice, Hoří a pod. to všechno napravilo :))

Pátečním vrcholem bylo Totální Nasazení. Zlití ještě ne pod obraz jsme pařili o 106 a užívali si atmosféru domácí kapely, která to doma řádně rozjela. Rýža odpadla a nějak zapomněla, že jsme zvládli i slovenské Konflikty a z letargie se dostala na Třech Sestrách, které mne naopak totálně zklamaly. Strašné, bez duše, nudné, ubohé, suché, málem jsem na nich usnul a rozhodl jsem se, že na ně už pěkně dlouho nepůjdu, protože koukat na Hágena jak chlastá minerálku mi za to nestojí :/// Jen chudák Supice, které sejmuli pivem harmoniku :/

A tak končil pátek, areálem se nesla hláška festivalu - Hovno... hovnooooooo, hovnoooooo, občas procpaná hláškou z Pod Parou - Karleeee???? nebo pokusy o zavedení nové hlášky např... Hypergalaktická píčaaaaaaaaaaa....

Člověk musí řádně přemýšlet, jestli je na festivalu nebo mezi bandou dětí středoškolského věku, kteří si tu hrají na punkáče :D Tohle mne na Valníku fakt zklamalo, lidé :( nebo spíše ty děcka, opravdu děcka, co se musí za každou cenu ještě před školním rokem ožrat, otřesné...

No každopádně sobota byla fajná... jako správní buržousti jsme vyrazili do centra na ranní presso do kavárny :D Mueh, to bylo skvělé a pro nějaký ten dlabanec. Dopoledne se neslo v HC muzice, dost otřesné a tak jsme posečkali na Benjaming Band, skotský punk v českém balení a přestože jsme nějak zapomněli pařit, tak jsem jimi byl okouzlen a pasoval jsem je na best kapelu festivalu. Rýža si užívala malou štíhlou prdel a já muzikální stránku věci :D Těším se, kdy je zase uslyším.

Ovšem největší šoumeni byli jednoznačně De Bill Heads. Myslím, že taneční kreace a lá Karel Gott a Rammstein dostali naprosto každého, nehledě na ty skvostné a vtipné hlášky typu "další píseň jsme složili pro pokračování filmu Rafťáci s homosexuály Kotkem a Mádlem, bude se jmenovat Čuráci" nebo krásná skladba věnovaná libereckým fotbalistům - Rozhodčí je píča :D

Po těžké psychické újmě, kterou mi způsobilo vzezření zpěváka z Krucipüsku jsem počítal minuty, kdy ta hrůza skončí a přijdou Fast Food Orchestra. Ou yeaha... pod podiem se rozjela pořádná párty v rytmu ska a kdyby konečně Fast foodi vyhodili Dr. Karyho, tak je začnu i mnohem více poslouchat :D

Konec dne byl standartní projev a vystoupení Sto zvířat - neurazí, nenadchne, 4 roky to samé, jen po novém CD opět zařadí nové skladby do omšelého line upu.

To nejhorší ovšem na konec - velevtipná intergalaktická husa moderátorka Karin a její odporný naninkovský hlásek křičící do mikrofonu - "řekněte huleň"... "1,2,3 hovnoooo, 1,2,3 hovnooo"

No to je ode mne si vše, na nic víc si nevzpomínám... :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AjA AjA | Web | 5. září 2009 v 0:48 | Reagovat

jsem tak neskutečnš ráda, že ještě někdo sdílí mou horoucí antipatii k Dr. Kerymu, já toho kluka prostě nemám ráda, a ještě bych u Fastů uvítala, kdyby tu a tam, občáááásek zařadili i songy z dob staré gardy, třeba Aktuality, má hyperoblíbená (seznámila jsem se tehdy s Basinovou maminkou :D)

koukám, že příště radší na Podpáru....a Tři ségry zklamaly? To jsem dost překvapena!

2 Vendelín Vendelín | 12. září 2009 v 21:43 | Reagovat

Přijde mi jako podiová primadona a dělají dobrou hudbu i bez něj ;) Jinak jejich skladba je celkem fajn, i když staré dobré věci jsou nejlepší, byť jejich poslední CD vidím celkově jako nejpovedenější.... Sestry byly velké zklamání, omšelé, se stále stejnými skladbami, už to není, co to bývalo.

3 Reehan Reehan | E-mail | Web | 19. června 2012 v 14:43 | Reagovat

máte pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama