Září 2009

Vendelín v Praze

30. září 2009 v 9:11 | Venca |  Skutečnosti a netečnosti
Bylo nebylo, opět jsem musel trávit čas v Praze. Nemám to město rád, i když mne v mnoha ohledech fascinuje, tak v globálu jsou mé pocity ve skrze negativní, avšak...

1.) konečně jsem navštívil Cross club a hodnotím jej na jedničku (i když ta lůza tomu moc nepřidává)

2.) užil jsem si fine time s Rýžou (jako obvykle)

3.) splnil jsem další první návštěvu - Café Bottanica (která má stylový opravdu jen název)

4.) a z Můstku na Hlavák se ztratil v metru (příště budu chodit pěšky)

5.) navíc jsem byl v Academii, což mi den hodně zlepšilo

6.) a v Praze potkal botanika z Olomouce

takže asi tak a nijak jinak :)

Nesnáším loučení

22. září 2009 v 9:34 | Venca |  Skutečnosti a netečnosti
Už je to tak. Jsem páťák... a začíná poslední rozlučkový ročník... když vidím všude ty prváky, je mi z toho blivno. Nechcu, nechcu, aby mne opouštěli spolužáci, aby mne přestaly trápit všední studentské povinnosti. Ach jo, všechno jednou končí a já nevím, jestli si ten poslední ročník dokážu užít s pořádnou pompou.

Bude mi po všem a po všech smutno.

Něco končí a něco začíná. Co to bude, nechám se překvapit.

Ó, Last.fm

15. září 2009 v 18:20 | Venca |  Hudba
... webové stránky či aplikace, které bych se vzdával asi nejhůře ze všech. Jak dokonalá to záležitost. Pominu-li nabídku radia, které vůbec nevyužívám, tak jsem po téměř 2 letech bezmezným obdivovatelem. Tolik hudby na jedněch stránkách, tolik hudby utvářené posluchači. Ano, lidé obyčejní uživatelé jsou ti, kdo dělají tyhle stránky výjimečné. Nehledě na běžné funkce, jako je zobrazování toho, co člověk poslouchá, co přátelé poslouchají, na statistiky všeho druhu mám Last.fm rád, už jen kvůli tomu, že mám koncerty pohromadě, že se mohu nechat inspirovat, že mohu někoho inspirovat a taky kvůli všem těm skvělým aplikacím. Z hudby se tu stává filosofie, aplikovaná statistika, člověk pozoruje, kam se hudebně vyvíjí a jaké trendy kdo má. Je to taková lehká věda a to se mi na tom zatraceně líbí - sociomapy, indexy, kvantitativní statistika, grafy, koláče... divím, že se po tom nějaký šílenec nevrhnul a nedělá na tom nějaký výzkum.

Byl to rok Thesium arvense

15. září 2009 v 15:56 | Venca |  Botanika

Po sáhodlouhé době má chuť napsat pár botanických řádků.... zrovna jsem bilancoval letošní floristické záležitosti a byl jsem mile překvapený, jaké plodné období, ten rok 2009 byl. Říkal byl, do terénu se už chystám jen sporadicky a vlastně už ani netoužím nic extra vidět. Jediná vytoužená podzimní kytka, Cyperus michellianus, mi utekla mezi prsty, a mé jihomoravské snažení bylo poměrně marné.

Každopádně jinak si stěžovat nemohu. Těch extra kytek bylo opravdu hodně. Ať nový nález Montia fontana, konečně najití Artemisia pancicii, Bupleurum tenuissimum, nádherné 2 týdny na Cerové vrchovině, Linum hirsutum ssp. glabrescens, Hesiodia montana, Stachys germanica, vzácné beskydské taxony, hybridní řada Schoenus ssp., no je toho tolik, že bych musel projít všechny fotky a to se mi moc nechce.

Má to cenu? Nemá to cenu?

14. září 2009 v 20:39 | Venca |  Skutečnosti a netečnosti
Dneska jsem chvíli přemýšlel. Nezávazně, jen tak mne napadlo, jestli má pro mne doktorské studium cenu. Pomalu se to blíží, za pár měsíců podávám přihlášku. A ještě v pátek to bylo hurá, juchůů, jahááá, těším se... dneska to po třech letech ze mne nějak opadlo.

Co mne zrovna baví (červenec-září 2009)

13. září 2009 v 14:46 | Venca |  Hudba
Letní hudební zpívánky

Katedra botaniky zbrusu nová

12. září 2009 v 21:59 | Venca
Tak Přírodověda má nový barák (stará to věc)... celkem hezký, alespoň z venku a když člověk zavře oči nad těma divnýma starýma věcma uvnitř a poloprázdnýma chodbama, tak i uvnitř. Fyzici si stěžuji na třepotající se lasery, ale botanici si nestěžují na nic. Proč? Protože na nové budově nejsou :)Štěstí, že ten krásný osamnělý areál v Holici stojí a budova A se hrdě tyčí nad experimentálními pozemnky, skleníky a jiné zbytečné záležitosti jako nanotechnologický barák, fytopatology, genetiky, biochemiky a pod. :)