Recenzní řízení

25. října 2009 v 14:20 | Venca |  Hudba
-123 min. - Dream (2009) - jazz, rock, funky-123 min. - Dream (2009)
Je to sen? Je to realita? Je to abstrakce?

Ať každý soudí dle svého. Každopádně my nedočkavci, kteří z nedočkavosti přestali doufat v zázrak, si konečně po čtyřech dlouhých letech mohou říct, že se konečně dočkali. "Minuty" to zvládly a vydaly své šesté studiové album. V nové sestavě Bína-Janáček-Dvořáček, v novém aranžmá, s novými prvky... tak tak, ostatně novotami září každé jejich album, takže v tomhle ohledu nešlo očekávat ani nic jiného. Pro jejich originalitu má přece každý fanoušek Minuty rád.

Od skladeb na Dreamu nešlo nic moc očekávat. Kolik let a kolik koncertů je člověk poslouchá a vlastně je zná na zpaměť ještě před tím, než si pustí CD. Na druhou stranu si všichni můžeme říct, že je konečně máme pěkně "u sebe" a nemusíme čekat na další koncert, kdy je opět uslyšíme.

Těžko tedy hodnotit CD, které jejich věrný fanoušek dostane... ale ono je i zbytečné jej hodnotit, protože už při prvních tónech nastává transcendentní stav mysli, který mívám na koncertech. Dream je studiový koncert, přenesení toho skvělého tria hudebníků na CD a jediné, nad čím bych si snad mohl postesknout je počet skladeb, který nepřekračuje ani desítku. Tvrzení kvalita je důležitější než kvantita by mi to neospravedlnilo. Neznám nekvalitní skladbu od -123 min. a tak si pánové mohli dát trochu práce a přidat ještě pár songů.

Nicméně Dreamu nechybí nic... má šťávu, má drive, je hudební, je vymazlené, je to dobře připravený uzrálý gulášek s jazzovými groovy, rockovými prvky, ethnickým kořením a myslím, že tomu naprosto nelze, krom malé porce knedlíků, co vytknout.

Díkes a všem příjemný poslech.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama