Leden 2010

Vím, že musím...

24. ledna 2010 v 20:00 | Venca
Celý život jsem byl "dravec" kroužící vysoko v oblacích, sledující kořist a čekající na vhodnou chvíli k útoku, šel si potravou, ne z rozmaru, ale protože jsem hladověl... vše podle zákonitostí přírody, žádné nekalé manévry, úskoky a ulehčení.

A poslední rok se tohle ze mne vypařilo... nejsem dravý, jsem odevzdaný... netoužím, nežiju, nechci a je mi to ukradené.

Ale! Konečně mi teče do bot... potřebuji to... potřebuji nejistoty, obavy, stres, nervy, potřebuji cítit strach... to vše ve mne probouzí to nejlepší, co snad v sobě mám.

A já chci, vím, že musím... máknout, zabrat, udělat tu zkoušku... zkoušku za trest, musím se ještě jednou v životě stát otrokem studia a učit se věci, které se mi moc nezamlouvají. Když už ne pro sebe, tak abych věděl, že jsou na mne rodiče hrdí, dlužím jim to, za všechno, co pro mne dělají.

Navíc ten doktorát, ten doktorát, to je můj sen, chci konečně, konečně dělat jen věci, co mne baví, už žádná zoologie a populační ekologie živočichů... nasrat s těma zvířata a jestli mne to má bolet, tak ať si to pořádně pamatuji.

Každý svého štěstí strůjcem, obdiv píli a pečlivosti, obdiv malý krůčkům... kéž bych to znal, kéž bych to tak uměl.

Tak hurá do všeho, jsem pln štěstí a radosti, snad to půjde zúročit ;)

Stěžovací

23. ledna 2010 v 11:53 | Venca |  Skutečnosti a netečnosti
Kdysi mi paní Alenka řekla, že typický Olomoučák potažmo Hanák se pozná tak, že si neustále na něco stěžuje, možná i když vůbec nemusí, ale aby byl správný Olomoučan, musí si neustále na něco stěžovat.

Přijal jsem tento fakt, akorát by mne zajímalo, jestli to náhodou neplatí na celý náš porobený národ. Furt si kurnik na něco musíme stěžovat, i když kolikrát k tomu není žádný důvod. Kde se vzala ta hypochondrická a ublíženecká facka, kterou si každý den vyposloucháváme.

Ach jo, nebudu si stěžovat na co taky.

Co mne zrovna baví (prosinec-leden 09/10)

16. ledna 2010 v 18:25 | Venca |  Hudba
Zima, zima, zima, po oknech kreslila, rampouchy mlátila o zem i zeď, tak co si pustíme teď?

The Queen of ska music in Prague

15. ledna 2010 v 18:35 | Venca |  Hudba
Dorren Shaffer (JAM) supported by Moon Invaders (BEL)
+ Green Smatroll (CZE)

Lucerna Music Bar (Praha, 13.1. 2010)

Tak zase ta Praha

11. ledna 2010 v 22:00 | Venca |  Skutečnosti a netečnosti
Je až neuvěřitelné, že jednak píšu tak málo článků a vždy na to mám chuť, když jedu do Prahééé....
ALE ZÍTRA!!!

Zítra se snad od 12cti let, kdy jsem tam byl poprvé, zítra se opět těším :) Netuším, jak pojedou vlaky, musím vstávat v 5 a jedu pracovat... ale těším se,... :) odpoledne bude fajn, mám naplánován velmi příjemný program a večer se snad dostanu k Rýže... ve středu práce kde si, kam nevím, jak se tama dostanu a jistě úchvatný koncert.

Děj se vůle kohokoliv. Snad i ten sněhový zával překousnu :D

Hola ola la la la.

Někdy si říkám

8. ledna 2010 v 22:25 | Venca |  Skutečnosti a netečnosti
, že je život nespravedlivý... někdy si říkám, jestli jej lidé vůbec žijí nebo jen přežívají. Někdy nevím, kdo jsem a co bych chtěl, někdy to vím přesně.

Je to zvláštní na tom světě a nevím, proč na takovými otázkami vůbec filosofuji. Je to zbytečné a přitom mám stále tu potřebu. Dělat věci, které stejnak dopadnou špatně, ale přesto se do nich hrnu. Zas a znovu vstupuji do stejné řeky, ale vlastně to zas a znovu dělám s tím nadšením a pocitem štěstí. Prchavého uspokojení.

Čeho si má člověk v životě vážit? Života samotného, kamarádů, peněz, úspěchů, slávy, práce, rodiny? A co je z toho opravdového a skutečného? Co nám vydrží na celý zbytek života... užívejme si okamžiků, kdy je nám dobře, ať jsou krátko- nebo dlouho- dobé, ať jsou stvořené jakkoli, kýmkoli, s kýmkoli a čímkoli....

Stejně ten pohled, ta ohlédnutí, které neustále činíme, budou zas a znova stejná, možná smutná, možná veselá, ale budou stejná, i když my budeme jiní...

Je to skutečné? Je to vize? Je to dobře? Je to zbytečné?
To nevím, ale přesto...

živeli!