Co mne zrovna baví (prosinec-leden 09/10)

16. ledna 2010 v 18:25 | Venca |  Hudba
Zima, zima, zima, po oknech kreslila, rampouchy mlátila o zem i zeď, tak co si pustíme teď?Antonín Dvořák - Slovanské tance op. 46 a 72

Sám jsem byl překvapen, jak hodně poslouchám klasiku a poměrně netradičně i orchestrální díla. Avšak to, že mne oslovily zrovna Slovanské tance divné není. Naprosto vzletná hudba geniálního skladatele, plná národní hrdosti, odkazů na tradice, plná emocí. Myslím, že Češi mají být na co hrdí.Säkert - Säkert (2007)

Nevím, jak to nazvat, jestli je to renesance nebo hudební degradace, ale tato šarmantní mladá Švédka mne svým pojetím neotřelého popu uchvátila. Navíc zpívá ve svém rodném jazyce, který její hudbě dává obrovský náboj. No a pokud vás zajímají texty, překládejte, překládejte jsou báječné :)Laura Nyro - Eli & the Thirteenth Confession (1968)

A zimní popové období pokračuje vzletně titernou až minimalisticky bouřlivou, pokorně veselou zpěvně klavírní Laurou Nyro neb léta 60. 70. a New York.

Sam Cooke - Portrait of legend 1951-1964

Tak mladý zemřel a tolik po sobě zanechal, možná si to spousta lidí neuvědomuje, ale jeho hudba, to je symbol, to je romantika, možná až patetická, ale zabalená v tak kouzelném soulovém hlasu, že tomu prostě nejde odolat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama