The Queen of ska music in Prague

15. ledna 2010 v 18:35 | Venca |  Hudba
Dorren Shaffer (JAM) supported by Moon Invaders (BEL)
+ Green Smatroll (CZE)

Lucerna Music Bar (Praha, 13.1. 2010)

Ano, dámy a pánové...
do našeho hlavního města, do naší malebné země opět zavítala persona grata, okouzlující Doreen Shaffer, ověnčená titulem královna ska hudby.

A samozřejmě my (teda já a Rýža) jsme si tento Luxurious ska evening nemohli nechat ujít.
Jak tomu opravdu nebývá zvykem, na koncert jsem se abnormálně těšil. Jednak protože byl v Lucerna music baru, jednak, že jsem Doreen naživo ještě neslyšel a jednak proto, že tato koncertní squadra azzura slibovala multispektrální zážitek plný českého dravého ska-jazzového mládí, belgické vyhranosti a naprosté romantiky vyzařující z bytosti a hlasu výše zmíněné Jamajčanky.

Nejhorší na tom všem vlastně je, že mé vrcholné očekávání bylo do posledního doušku zaplněno a tak si nemohu dovolit psát nikterak peprnou recenzi. Lucerna MB mne uchvátil, naprosto nádherný klub s úžasným půlkruhovým podiem, dobrou akustikou, spoustou barů a podivných zákoutí.

Koncert nám začal Green Smatrolly, které máme velmi v oblibě, ale protože jsem se museli řádně občerstvit, tak jsme je s Rýžou proseděli a pohopsávali si na židlích. Jinak samozřejmě neměli chybu a plně nás naladili na řádné taneční kreace. Následovala kapela, která běžně Doreen doprovází a to belgické seskupení Moon Invaders. Pánové vystupovali hodinku sami za sebe a jelikož jsme tuto skutečnost nevěděli, tak jsem každou další skladbu očekával kdy, konečně kdy to přijde a pánové hráli a hráli a mne to vlastně rozhodně nevadilo, dělají moc fajn hudbu, takové klasičtější pojetí ska a rocksteady. Ještě aby ne, když svým způsobem vynahrazují (lépe spíše doplňují) Doreen, která půlku své kariéry hrávala a zpívala s legendami The Skatalites.

A pak tedy konečně, odbila 23 hod. večerní a dorazila usměvavá babička Doreen a od prvních tónů bylo jasné co nás čeká. Hodinová procházka plná romantiky, něžných slov o lásce a životě, radost z vlnivých pohybů a neutichající potleska, který si tato nesmírně sympatická paní prostě zasloužila už jen, když se na ní člověk díval. Hudbu lze těžko hodnotit, kort pokud opravdu máte rádi klasické ska, roots, které dnes někdo nový opravdu dělat neumí a tato klasika zůstává v područí old school generace hudebníků jako je právě Doreen Shaffer.

Koncert končil po půlnoci a mne se nechtělo pryč, v uších mi znělo you're wondering now.... a já byl tak moc spokojený, že jsme na tento koncert šli!

Holá lidés
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama