Vím, že musím...

24. ledna 2010 v 20:00 | Venca
Celý život jsem byl "dravec" kroužící vysoko v oblacích, sledující kořist a čekající na vhodnou chvíli k útoku, šel si potravou, ne z rozmaru, ale protože jsem hladověl... vše podle zákonitostí přírody, žádné nekalé manévry, úskoky a ulehčení.

A poslední rok se tohle ze mne vypařilo... nejsem dravý, jsem odevzdaný... netoužím, nežiju, nechci a je mi to ukradené.

Ale! Konečně mi teče do bot... potřebuji to... potřebuji nejistoty, obavy, stres, nervy, potřebuji cítit strach... to vše ve mne probouzí to nejlepší, co snad v sobě mám.

A já chci, vím, že musím... máknout, zabrat, udělat tu zkoušku... zkoušku za trest, musím se ještě jednou v životě stát otrokem studia a učit se věci, které se mi moc nezamlouvají. Když už ne pro sebe, tak abych věděl, že jsou na mne rodiče hrdí, dlužím jim to, za všechno, co pro mne dělají.

Navíc ten doktorát, ten doktorát, to je můj sen, chci konečně, konečně dělat jen věci, co mne baví, už žádná zoologie a populační ekologie živočichů... nasrat s těma zvířata a jestli mne to má bolet, tak ať si to pořádně pamatuji.

Každý svého štěstí strůjcem, obdiv píli a pečlivosti, obdiv malý krůčkům... kéž bych to znal, kéž bych to tak uměl.

Tak hurá do všeho, jsem pln štěstí a radosti, snad to půjde zúročit ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama