Almodóvarománie

1. července 2010 v 0:07 | Venca |  Skutečnosti a netečnosti
Myslím, že už mohu... tedy mohu psát, psát o filmu... já velký antifilmový člověk... no, časy se mění, tedy stává, že člověk mění pohledy, možná spíše přístupy, ne pohledy budou lepší... každopádně pár měsíců koukám na filmy... na dobré filmy... pustily mě teenage komedie, vyrostl jsem, mám vousy, pokud se neoholím... to je jedno... baví mě to, tedy film... dobrý, pro mě dobrý, pro druhé nevím, lidi nejsou kytky, tudíž jim rozumím ještě méně než kytkám...


Zpět k tématu... baví mě Pedro Almodóvar (snad má správně čárku, nechce se mi to kontrolovat). Dostal jsem se k němu skrze Arthura... ten má vkus :) Nenásilně... a Pedro si mě získal...

První, co mě dostalo byly barvy... v životě jsem neviděl tak syté filmy... plné barev a barevné kompozice, barevných detailů a sladěnosti... má to neskutečný šmrnc... potom to byly Pedrovy ženy... on má sakra čuch na herečky... začalo to Marisou Paredes, pokračovalo přes Carmen Mauru, Rossy de Palmu až k Penelope Cruz (sakra, proč jsem si myslel, že je ta herečka špatná?). Je dobrá, všechny jsou dobré.

Pak přišel námět, často se opakující, někdy smutný, někdy veselý, vždy emocionální, někdy praštěný, někdy heterosexuální, někdy homosexuální. To je jedno, každopádně vždy poutavý. A v neposlední řadě hudba... ach ta hudba... dokáže postavit film na jedné skladbě nebo na skvostném soundtracku.

Shrňme si to... rejža co točí barvičkové filmy plné fantazijně eroticky cáklých scén plných fetu s neopakovatelným šňupáním, s naprosto nepřehlédnutelnými herečkami a dokáže si mě získat každou další šíleností, navíc podpořenou naprosto fantastickou hudbou. To mě baví, sakra baví.

Tak a samozřejmě si neodpustím žebříček... neb spíše shrnutí toho, co jsem stihnul shlédnouti.

1. Vše o mé matce
2. - 3. Mluv s ní
2. - 3. Volver
4. - 8. Špatná výchova
4. - 8. Na dno vášně
4. - 8. Černá roucha
4. - 8. Ženy na pokraji nervového zhroucení
4. - 8. Zákon touhy
9. - Kika
10. - La Concelaja antropofaga (tomuto počinu se omlouvám, ale možná jsem na něj měl koukat až po Rozervaných obětích)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rýža Rýža | Web | 1. července 2010 v 7:05 | Reagovat

jojo, Rejža a barvičky...to jde dohromady:))
Možná mě jednou taky chytne Amodovarovská...ale zatím to nějak nepřišlo, viděla jsem Vše o mé matce a to mě nepoňouklo si shnánět další filmy. Holt, každá jsme ouchyla na něco jinýho, mě prozatím bohatě stačí Lynchománie a Kubrickománie:)

2 Vendelín Vendelín | 1. července 2010 v 11:55 | Reagovat

Vše o mé matce bylo moje poprvé :) A teda nejlepší, jaktože tě to nechytlo? :)

tak to nevím, jestli se někdy dostanu k Lynchovi nebo Kubrickovi, nějak mě to k nim netáhne... jo takovej Elia Kazan to je jiná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama