Co mě zrovna baví (únor-červenec 2010)

22. července 2010 v 9:32 | Venca |  Hudba
Tři roční období se vejdou do tohoto vzkazku. Každopádně hudba se mění stejně jako roční doba a tak tu mám opět pár svých skvostů z digitální knihovny :)


Marcia Griffiths - Melody life (2007)

marcia
Dnes již babička, ovšem více než 40 let královna jamajského reggae. Její počátky splývají v nakažlivých rocksteady melodiích a nutí člověka houpat se do rytmu. A ač je její jméno pro většinu lidí neznámé, skladby Young, gifted and black (1970) nebo Feel like jumping (1968) zná už více než nikdo :)Sufjan Stevens - Illinois (2005)

suf
Tak nevím, jestli jsem tu o Sufjanovi už psal, každopádně muž s motýlími křidly, co zahraje minimalistické skladby alá Phillip Glass a přes rockové rify se dostane do country, tak ten mě vážně baví. Ubozí potentáti to označují za indie, osobně se spokojím s tím, že si ten člověk rád hraje a produkuje moc zajímavé kousky :)

OST The Boat that rocked/Piráti na vlnách (2009)

ost
Nečekaně se dostalo i na soundtrack. A musím říct, že to je je jeden z nejlepších kompilačních soundtracků, co jsem si do uší pustil. Skvělé vybrané 60's pecky mi zpříjemňují nejeden den. Film jsem sice neviděl, ale ta hudba bohatě stačí :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama