Absolvent (1967)

11. srpna 2010 v 22:49 | Venca |  Film
http://amarfilmreview.files.wordpress.com/2009/12/the-graduate1.jpg
Absolvent (The Graduate), 1967

USA Komedie/Romantický

Dustin Hoffman, Anne Bancroft, Katherine Ross

Prvotina Dustina Hoffmana opěvovaná na všechny strany. Dle mého soudu přeceňovaný film, který mě naprosto minul.Docela jsem se na Absolventa těšil. Prý se na něj těší skoro každý. A taky jsem od toho filmu hodně čekal. Bohužel čekání trvalo od začátku až do konce.

Dustin Hoffman hraje studenta Bena, který zrovna dokončil studia a chystá se na doktorát. Žel velmi rychle si to rozmyslí. On si tedy nic nerozmyslí, spíše se na všechno vysere. Zaplete se s paní Robinsonovou (Anne Bancroft) a následně s její dcerunkou (Kate Ross). Mámě se to nelíbí a dělá, co může, aby tomu zabránila. Vyzradí dceři poměr s Benem a trochu si to přikláší ve znásilnění. Dcera je chvíli naštvaná, pak se jí Ben snaží získat. Mezitím se dcera skoro stihne vdát, ale do kostela vtrhne Ben, řve tam a máchá mega velkým křížem a pak s dcerou uteče a odjedou společně bůh ví kam autobusem.

Toť ve stručnosti příběh. Je tak jednoduchý, že ani nevím, nad čím bych hloubal. Film provází hudba Simona & Garfunkela. Mám je rád, kdo by neměl. Ale pokud se v celém filmu neustále dokola ohrávají 3 jejich skladby, tak mi Simon i s Garfunkelem lezou na mozek. Film jako komedie je dobrý tak do poloviny, především dokud Ben souloží s paní Robinsonou, potom celý Absolvent naprosto ztrácí šťávu. Osobně nechápu, co na tomto filmu všichni vidí. Prostě typická americká slátanina, byť s excelentními herci. A jejím kouzlem je těch 40 let uplynulých od natočení.

Pokud film měl nějakou hlubší pointu, tak já jí opravdu neviděl.

5,5/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama