BRUTAL cannibalistic murdering of plants. Inappropriate for children!!!

17. srpna 2010 v 14:10 | Venca |  Botanika
murder
TENTO ČLÁNEK PŘINÁŠÍ JEN SMRT A ZKÁZU


Členové naší domácnosti mají občas nápady. To se stává. Když jsme se nastěhovali do bytu, tak se vymyslelo, že si pořídíme bylinkovou zahrádku. Shodou okolností nás doma bydlí 5 a do bylinkové zahrádky jsme si pořídili 5 různých bylinek - bazalku, pažitku, petržel, tymián a mátu. Upozorňuji, že bylinky nejsou krycími jmény pro jednotlivé členy domácnosti.

Co osud nechtěl. Naše zahrádka začala podléhat přírodním a především zcela přirozeným vlivům. Chceme-li si demonstrovat zákonitosti přírody, notně nemusíme podstupovat riziková dobrodružství. Naše zahrádka se stala krásným, byť nechtěným experimentem, který nese pracovní označení "Silnější vyhrává".

A jak to vypadalo s bylinkami od dubna do dnešního data?

BAZALKA - Bazalka zemřela 3 týdny od zasazení. Bohužel jí nepřála nepravidelná zálivka a blízká přítomnost máty, se kterou se vůbec nekamarádila. Smůlou bylo, že bazalka nestačila býti využita do téměř žádného pokrmu.

TYMIÁN - Tymián se držel. Zvládal nepravidelnou zálivku. Jenže! Chudák nebyl připraven na nečekanou invazi škůdců. Zřejmě svilušek či nějakého podobného svinstva. Zatímco máta zabrala prostor po bazalce a rychle začala útočit na tymián, tymián samotný nedokázal tomuto přímému útoku doplněnému o zakéřné napadení ze zálohy čelit. Umírá v červenci. Torzo bylo z lenosti ponecháno v květináči.

PAŽITKA - Pažitka stále žije. V současnosti bych jí přirovnal k člověku po mrtvici. Její kořenový systém s největší pravděpodobností zahnívá, listy postupně zasychají. Pravidelné uždibování pažitce překvapivě nesvědčí. Předpokládaná smrt - září 2010.

PETRŽEL - Petržel je v současnosti v pohodě. Vypadá tak, jako na začátku. Těží především z toho, že všechno kolem už pochcípalo a máta se k ní zatím nedoplazila. Předpokládáme, že petržel bude největším soupeřem máty při dobývání květináče, přesto šanci na vítězství má mizivou.

MÁTA - Máta prokázala svou sviňskou povahu. Využila všechny zbraně, kterými disponuje. Rychlý růst, vegetativní šíření, zakořeňování v nodech, flexibilitu, odolnost k nepravidelné zálivce a především omlazovací kůry, které jí dopřáváme při škubání do mojita. Máta je totiž největším vrahem, kterého si můžete pořídit. Zabije spolehlivě vše, co jí stojí v cestě. Její jedinou konkurentkou může být meduňka.

útočí máta
divoce útočící máta (srpen 2010)

máta
plazící se výhonky máty postupně obklopují mrtvolu tymiánu


TYTO ANIMÁLNĚ VYPADAJÍCÍ ZÁBĚRY BYLY POŘÍZENY PRO NOVÉ ČÍSLO NATIONAL GEOGRAPHIC, KTERÉ PŘINÁŠÍ NEJDĚSIVĚJŠÍ SCÉNY Z ROSTLINNÉ I ŽIVOČIŠNÉ ŘÍŠE. SMRT ČÍHÁ OPRAVDU VŠUDE.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Rýža Rýža | Web | 17. srpna 2010 v 14:18 | Reagovat

A proto mám doma mátu a meduňku...a i mě, největšímu zabijákovi veškerého rostlinstva tyto dvě kytičky vesele rostou, narozdíl od bazalky slečny Kateřiny, která zdechla po pár dnech:)))

2 Radka Radka | 17. srpna 2010 v 16:41 | Reagovat

Chudáci bylinky! A co jim třeba zařídit pravidelnou zálivku a zvýšit spotřebu máty :-)

3 vencisak vencisak | 18. srpna 2010 v 13:11 | Reagovat

[1]: No vidíš, jak jsi úspěšná pěstitelka vražedných rostlin :)

[2]: Radu, na obojem se pracuje, obzvláště dnes by se měla spotřeba máty rapidně zvýšit! Škoda, že tu nebudeš, plánujeme herní večer s mojitem :)

4 Rýža Rýža | Web | 18. srpna 2010 v 16:06 | Reagovat

[3]: Sakra, jak to tak čtu, musím to rychle napsat a dojet!:)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama