Konec sezóny

8. září 2010 v 19:16 | Venca |  Botanika
Dnešní den byl poslední. Poslední den v terénu z čistě botanických důvodů. Ach, to je vždycky sentimentu. Bylo to o moc lepší, že se mnou jeli kamarádi, a tak jsem z toho courání kolem Městečka Trnávky měl příjemně strávený den a ještě jsme si přinesli bedly a lišky. Radunka tak ráda sbírá houby :) A já byl nadšenej také, jelikož bedly ani lišky u nás doma na severu vůbec nerostou.


Jinak to už nebyla taková zábava. Musel jsem pracovat. Co dělá botanik v terénu? Ano správně určuje kytky. Pro nebotanika to může znít směšně. Někam jít, něco vidět, něco určit, něco zapsat. No jo, jenže když třeba vaše výsledky mohou ovlivnit stavbu čehosi milionového, co se kdesi má stavět, to už je jiná.

Pamatuju se na svůj předloňský majsterštyk, kdy jedna kytička zabránila stavbě rybníka za 3 melouny. To už je trocha zodpovědnosti, že? :) Nicméně dneska to byla sranda, nic těžkého, samé nudné kytky a nudné biotopy mezi polema. Sice když jsem bral tenhle kšeft, bylo mi řečeno "to je 15 km trasa, to máš za chvíli". Nakonec se z toho vyklubalo skoro kilometrů 30 a několik dní se vstáváním v 5 ráno, ale nestěžuju si. Je to práce (jako každá jiná).

Dnes mě nejvíc pobavil takový ruderál uprostřed lesa při kraji silnice, zřejmě s nějakou navážkou sutě z vesnice. No neber to, na vršku trůnil porost sporýše a rajčete s velkými rajčaty, kolem hotová zahrádka. Říkám, "co to kurva je?" Naštěstí Ilča mě zachránila, "no co by, lobelka" :) Koho by to sakra napadlo, že budu muset umět kytky ze zahrádky. Na to vážně nejsem stavěný :D

Inu, takže asi tak. Udělám nějaký výběr letošních květinových špeků, ať si, milí čtenáři, užijete trochu skvostů české přírody.

Zítra už jen Rychlebské hory a bohužel překonání výškového maxima a můžu rok 2010 po botanické stránce s klidem na duši uzavřít.

A vlastně zas tak špatné to nebylo. Objevili jsme docela fytogeograficky významný nález jedné vzácnější divizny. To je fajn, o půl 11 večerní, kdy tuto aktualizaci píšu se mi chce usínat s úsměvem. Pro takové drobnosti mám tu floristiku vážně moc rád. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama