Novgorodské prase na švestkách

18. září 2010 v 14:12 | Venca |  I muži mají své kuchařské dny
Pro dnešek jsem měl vymyšlený portugalský recept na čuníka s meruňkovou omáčkou. Ale jak jsem se vzbudil měl jsem před očima švestky a matičku Rus. Inu tak jsem trocha zapátral a našel si jednu chuťovku, sice netuším, jestli je z Nižného Novgorodu, každopádně to zní labužnicky. :)


U čuníka ovšem zůstaneme. Tudíž si pořiďte tak 0,5 kg kotlet. Dále švestky, používal jsem sušené, ale čerstvé budou jistě lepší. Půl litru bílého vína, smetanu a rybízový nebo brusinkový džem.

Než začneme vařit, tak si švestky namočte na hodinu nebo dvě do bílého vína. Kotletky naklepte, osolte, opepřete a obalte v hladké mouce. Připravené plátky následně usmažíme dozlatova po obou stranách, poté je podlijeme trochou vína ze švestek a dusíme pod poklicí ca půl hodiny.

Nyní přichází na řadu parádní kozácká omáčka. Zbylé víno přivedem k varu, vmícháme smetanu a na mírném ohni nějakým způsobem dovedeme až k zahuštění. Přídáme džem, množství dle vašich libých představ, a chvílu vaříme. Na závěr přidáme vinné švestky.

Podáváme téměř s čímkoli, zvolil jsem vařené brambory ve slupce.

Během přípravy požíváme dostatečné množství vodky nebo zředěného lékarénského lihu. Posloucháme Kaťušu, Kalinku nebo hymnu carské Rusi. Pokud jste zatíženi na oduševnělejší rytmy, doporučuji pana Vysockého nebo Bulata Okudžavu.

Dobrého pochutnání.

v
vv
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama