Ukradené polibky (1968)

24. října 2010 v 21:17 | Venca |  Film
http://data.moviecovers.com/DATA/zipcache/BAISERS%20VOLES.jpg
Ukradené polibky (Baisers volés), 1968

Francie drama/komedie

r. Francois Truffaut

hrají: Jean-Pierre Léaud, Claude Jade,...

Doposud jsem měl Truffauta spojeného především s nádhernou úvodní scénou z Vivement dimanche, s tou krásnou hudbou, krásnou kamerou a neméně jinak ocenitelnou Fanny Ardant... vzal mě svým černobílým světem za srdce, tak proč to neobrátit a nepustit si něco barevného. :)


A musím říci, že se ten barevný přechod vydařil. Vrhnout se po hlavě do Truffautovy trilogie resp. pentalogie o bytí Antoina Doniela byl dobrý nápad. Ukradené polibky jej zrovna chytly ve věku 24 let v rozšafné to době rozletů, sexuálních úletů, střídání práce a náruživého čtení Balzaca, všechno pěkně posazené do Paříže. Do Paříže, o které v každé epoše lidé říkají, že už není to, co bývala, ale na mě působí vždy stejně kolébavě, obzvláště při úvodní a závěrečné chansonové písni v podání Charlese Tréneta.

Trávíme čas s Antoinem, co kouká na svět rošťáckým kukučem a řeší vztahy po balsacovsku, přehazuje svou patku, neumětelsky špízluje lidi, posílá tragimilostné vzkazy potrubní poštou a najednou se nachytáme, jak nám neustále cukaj koutky a že ten Truffaut prostě točí naprosto vtipné kousky.

Nevím, co bych dodal, každopádně Ukradené polibky jsou skvělým filmem pro slunečné podzimní odpoledne... až moc lehkomyslné, že nám možná uniká jejich hloubka a propracovanost a reflexe tou dobou poznamenané Paříže.

8,5/10

http://www.toutlecine.com/images/star/0000/00004963-francois-truffaut.html
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama