Co mě zrovna baví (prosinec 2010-únor 2011)

6. února 2011 v 22:16 | Venca |  Hudba
Přehoupl se rok a mlsný kocour má stále nějaké nestálé hudební chutě. Styl se mísí se stylem, hudba zní mnohem častěji, tahle zima je prostě dobrá na poslouchání hudby. Tak co mou maličkost zaujalo za poslední měsíce?http://pagesdigital.com/wp-content/uploads/2009/08/Bluejuice-Album-Cover.jpg
Bluejuice - Head of the Hawk (2009)
multigenre

Tak trochu jinačí a potrhlejší Aussie band ve stylu The Cat Empire.... možná více hopu a méně sága, o to více srandy a vtipných textů. Kapela má energie na rozdávání a člověk si nemůže při poslechu vtipných až dětinských textů typu I need facelift, I'm looking older odpustit úsměv od ucha k uchu. :D


Mando Diao - discography
rock, pop

Přes svou nebetyčnou lásku ke švédské hudbě jsem se jim bránil jak čert kříži. Zpívaj anglicky, všichni tomu zase říkaj indie a při poslechu se domníváte, že posloucháte novodobé Beatles. Tři roky jsem na ně kašlal, ale momentálně mě Mando Diao baví abnormálně.... halt ty hormonální pochody dělaj s člověkem divy. :))

Vive la Fete - výběr
electronica, electro clash

Člověk aby kvalitní elektroniku pohledal... není to vůbec snadné a zrovna tahle belgická parta hic si myslím stojí za to. Obzvláště pokud audio člověk doplní o nějaké filmové vizuo, kam jejich hudba umně zapadá.

Ida Kelarová a hosté - Na koštěti do nebe (1996)
gypsy, folklore

Zapomenutý skvost české hudební scény. Vybroušený diamant hrající nepřeberným spektrem barev. Naprosto šokován, když jsem zjistil, jak dlouho se mi toto album jinak ve skrze mě známé diskografii Idy vyhýbalo. Magické spojení Kelarová, V. Bílá, Zuzana Lapčíková a další nabízí opravdu ojedinělý zážitek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Albert Pes Albert Pes | Web | 7. února 2011 v 11:14 | Reagovat

Hašišmarjá... Von poslouchá Mando Diao a Bachem opovrhuje!

2 vencisak vencisak | Web | 7. února 2011 v 14:33 | Reagovat

to by mě zajímalo, co bych našel u tebe za skvosty :) Nejen klasikou je živ člověk. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama