Co mě zrovna baví (září-říjen 2011)

21. října 2011 v 18:10 | Venca |  Hudba
Aneb jak se pěkné dozvuky léta změnily v sibérii a podzim přespurtoval léto. Tolik změn nálad přineslo více méně i tolik změn hudebních poloh. Co nového v hudební knihovně se objevilo a co dle mého názoru určitě stojí za poslech.Tropics - Parodia Flare (2011) electronic/chillwave
Chris Ward konečně vydal album, na které jsem se moc těšil celé léto. A přestože si ukázky mohl každý na netu pustit, v kompletní albové sadě stojí Parodia Flare za poslech možná ještě více. Kompaktní, ucelené, výpravné. Jak je příjemné se nechat unášet na elektronických chill vlnách.


Crystal Fighters - Star of Love (2010) electronic/fusion
Pro mnohé milovníky elektroniky nejlepší deska loňského roku, pro mě neskutečně příjemný objev. Španělé z Navarry uvařili fantastické elektrogaspacho s mnohonásobnými přesahy do krajin DnB, folku, ambientu, latina či agresivnějšího elektroclashe. Neumím vybrat to nejlepší, protože všechny jsou skvělé. Proto I love London, šílená slečna stojí za vidění. :)


Mount Kimbie - Crooks & Lovers (2010) dubstep
Příjemnej wonky guláš s minimalistickým nábojem, který fandovi do dunivého stepu určitě udělá radost.


Federico Aubele - Panamericana (2007) lounge/chillout/downtempo
Že argentinský lounge je naprosto jinej než evropský, poznáte na první poslech. Prostě buď se líbí nebo není šálek správného čaje.


Cesária Évora - Best of (xxxx) morna
Malá velká diva tklivých balad hudebního stylu morna, tolik populárního v Brazílii a Karibiku. Monumentální hlas, cigareta v puse a dojemné texty. Cesárii si zamiluje každej.


Bibio - Ambivalence Avenue (2009) elektronika
Bibio měl před pár týdny koncert v Práglu a všichni znají jeho Lover' Carvings ze spotů TV Prima. Naštěstí Bibio opravdu není umělec jedné skladby a rozhodně jeho předposlední album stojí za poslech, možná více než novinkové Mind Bokeh.


Black Lips - discography 2000-2011 garage punk/rock
Mojí letošní punkoví hrdinové, kteří si mě svým garážovým zvukem, blbými klipy a spontánností naklonily. Rozhodně punkový objev tohoto roku. A jestli v tom zvuku slyšíte Velvet Underground, tak jsme na tom stejně. :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama