Kam v Olomouci na kávu

12. listopadu 2011 v 17:47 | Venca |  Skutečnosti a netečnosti
Olomouc měla s kavárenským životem vždycky smůlu, tedy alespoň oproti Praze a Brnu, kde za Rakousko-Uherska tato módní vídeňská vlna jen kvetla. Samozřejmě není možno považovat toto tvrzení za ultimátní. I v Olomouci se našlo několik kavárenských zařízení, ale žádné z nich nepřipomínalo pražské grand cafés. Zmínil bych především Café Corso, což je dnešní výstavní "pilsnerka" Drápal a kavárnu v bývalém Hotelu Austria. Na Horním náměstí bylo kaváren hned několik, velmi oblíbené Café Ruprecht, dnešní Café Opera, a naproti dnešnímu Prioru stojí znovu otevřený Národní dům, kde se nacházela asi nejstylovější kavárna již za dob obrozenců, dokonce i s billiárovým sálem, což nesmírně kvituji, pač mi připomíná pražské Café Louvre. :)Dnes je v Olomouci kaváren strašně moc. Jsou to především pidi kavárny s pár stolky či prostory nudloidních rozměrů. Velkokapacitní zařízení vlastně zůstalo jen jedno a to zmíněné Café Opera. A protože se cítím být kavárenským povalečem, přišlo mi na mysl podělit se jednak s pár oblíbenými podniky a jednak čtenářstvu doporučit, kam si na kávu určitě zajít a kam určitě nejít, pokud nechcete být nepříjemně překvapeni.

1. Little Italy ("U Lorenza")
Od vídeňského kavárenství se Olomouc přesunula do italského rodinného stylu malých kaváren, kam si jdete pokecat, vypít rychlé presso, přečíst noviny nebo se po domácku najíst. "Malá Itálie" je oázou pohostinnosti a vřelého přijetí od mamky, taťky a synka, kteří podnik provozují. Prostředí není designově nijak zajímavé, v zimě u vás stojí přímotop, jinak byste zmrzli, cítíte, co se zrovna vaří v kuchyni a občas je tam šíleně zakouřeno, ale vše špatné je bohatě vynahrazeno tím, co jsem napsal v úvodu.
Tuhle kavárnu, nacházející se v pasáži mezi Horním náměstím a tř. Svobody, zbožňuju hlavně kvůli lidem, všudypřítomné italštině a bezprostřednímu přístupu.
Espresso s mlékem si tu dáte za 23 Kč, je silné, výrazné, s vodou do sklenice zdarma a taťka Ital vám udělá plněné koblížky dle domácí receptury jako pozornost podniku. Mamka Jana se zeptá "jak se máš? co se děláš?" a pozastavuje se, že už tak rychle (po dvou hodinách pobytu) jdeš zase pryč.

2. Mona Lisa - zrušena
Na rohu Horního náměstí v budově bývalé Živnobanky v realizaci Jaroslava Kováře st. se nachází malinké klikaté café s galerií, které by milovník umění neměl přejít bez povšimnutí. Chodím sem zřídkakdy, hlavně v létě kvůli jejich zahrádce v malém dvorku, kam slunce nezasvítí, ale má příjemnou atmosféru. Občas tu potkáte Plíhala, Ivu Bittovou, Jiřího Slívu. Obvykle sem chodí posedět umělci, kteří Olomouc zrovna navštíví. Podnik je to opravdu umělecký, od kovaného loga po kovaný nábytek a všemožné dekorace.
Kávu Vám tu udělají podle nálady, někdy dobrou, někdy se sotva dá pít. Mona Lisa je kuřácká, což je dobře, jen pánové často blafající dýmku vám z pobytu udělají poměrně palčivou záležitost.

3. Café La Fée
Nová kavárna v Ostružnické ulici vyplnila mezeru v kavárnách, které se marně snažily kloubit originální styl a nabídku. Jak název napovídá, jedná se o kavárnu ve francouzském stylu, čemuž odpovídá i zajímavá nabídka nápojů a dezertů. Hlavní místnost je vyvedena dosti holčičkovsky v provensálském stylu, takže pánové si tama opravdu moc neposedí, ale nově přidělaná místnost je o mnoho příjemnější s pěkným antikovým nábytkem. Naprosto kouzelná je letní zahrádka opět ve dvoře s kvetoucími levandulemi a vše možnými dekoracemi. Tama se dají trávit hodiny.
Espresso je výborné, za ochutnání stojí bohatá nabídka ledových čajů a vynikající Fever Tree tonic.

4. Café 87
Dnes již legendární Café 87 v prostorách budovy Muzea moderního umění na nám. Republiky mám rád. Je dvoupatrové. První patro (rozuměj přízemí) je určeno nekuřákům a vlastně jsem tama seděl tak 2x v životě. Horní patro je o mnoho příjemnější se spoustou malých kulatých stolečků, velkým proskleným oknem. Vyvedené v bílé barvě a na stěnách s často se obměňujícími vystavenými obrazy či fotografiemi. Přiléhá k němu nejkrásnější letní terasa v Olomouci s výhledem na náměstí Republiky. Čistá, mramorovaná s velkým prostorem kolem sebe.
Obsluha je nic moc, obvykle zpruzená, pomalá, sáhodlouze vykecávající s přáteli. Doslova odporné je menu, které je roztrhané, ošmatlané, zkrpatělé a polité. Kávu mají dobrou, ale vodu k ní dostanete tak jednou za 20 návštěv. Ovšem za ochutnávku rozhodně stojí domácí koláče či poctivě připravované bagety.

5. Kavárna kina Metropol
V jediném "artovém" kině, co v Olomouci zbylo, najdete v předsálí kavárnu. Tedy spíše pěknej bar a k němu stolky s plastovými židlemi. Celkově nijak vábný prostor doplněný o dětský koutek a koutek pro intouše se všemožnými intoušskými časopisy. Prostor to je bohužel nekuřácký, ale tak dnes si už snad nemohu ani stěžovat.
Obsluha je přátelská, rychlá a milá. Káva ještě lepší, s karafou vody na stůl bez ptaní a s často obměňovanými zákusky ke kávě od sušenek po bábovku. Vynikající maj také čaje a víno a i koktejly zvládají s přehledem. Hlavně koktejly hodící se k filmům jako je Vodka tini, že. :) Ceny jsou přívětivé a jediné, co mě snad vadí, jsou zmíněné děti v koutku, ale co už, pro maminy to zas musí být super si zalézt do kavárny a nechat děcka si hrát.

6. La Scala
Druhá rodinná italská kavárna takového roztomilého párečku pětatřicátníků. S nádhernou paní majitelkou a dobrou pizzou a lahodným italským Spritzem. Je třípatrová s pár stolečkama, celá je kuřácká, i když já nejraděj sedím pod slunečníkem na ulici, resp. na Masarykově třídě a pozoruji tramvaje a lidi kolem.
Chybí jí jen to kamarádství a ještě by teda mohli zrušit televizi. Italský týpek na ní věčně čumí a mně to leze krkem. :D

7. Kavárna Otčenášek (Národní dům) - zrušena
No. Pro mě osobně je tohle místo nejrozporuplnější kavárna ve městě. Dlouho zavřený prostor se vrátil k tomuto ušlechtilému poslaní okleštěn o notnou dávku prostoru a myslím že i o kavárenskou atmosféru. Celkem zajímavě řešený design stěn a stropů i bar je příjemný. Ovšem jak je dnes tak módní sedačky jsou vyvedené v bílé kožence. Což mi úplně kazí jinak krásný nábytek od firmy Ton. Ještě příšernější jsou ty umělohmotné rostlinné předěly mezi jednotlivými boxy.
Nejpříšernější ze všeho je obsluha. Nepříjemná, pomalá, zmatená (pochválil bych snad jen příjemné a slušivé oblečky, které má personál jednotné). Více než kavárna je podnik důchodcovská cukrárna, což mi z místa činí něco, kam opravdu nechci chodit každý den. Jediné, co mi napraví náladu jsou jejich zmrzlinové poháry s opravdickou šlehačkou. :D

8. Café bar Piccolo - zrušena
Olomoučané tuhle mikro kavárnu v přízemí Prioru doslova milují. Za 7 let jsem si v ní sedl 2x v životě. :) Je tam neustále narváno, od rána do večera. Je tam tak narváno, že je až nepříjemné, jak blízko sebe lidi sedí, nedá se tam povídat a pro klaustrofobiky ani existovat.
Kávu dělají suprovou, chutnou a víc nevím. Olomoučané tama chodí na horké maliny, které jsou zde vyhlášené. Sám jsem neochutnal. Navíc pro kuřáka je fakt utrpení pít tak dobrou kávu bez zapáleného žvára.

9. Kavárna na zábradlí
Triangl blízkých kaváren uzavírá nenápadným vstupem a cedulí opatřená Kavárna na zábradlí. Nachází se v baráku, který si pro sebe zabrala Terranova a dostanete se do ní výtahem. Je nekuřácká a více cukrárenská než kavárenská. Naprosto ničím nezaujme, krom klidu, který zde opravdu najdete. Kavárna láká "na jedinečný výhled" z terásky o čtyřech stolcích. Ten se vám sice naskytne, ale jedinečný je jen pohled na střechu Prioru a pokud dobře sedíte, což se podaří jen jednomu u stolku, tak vidíte na vrcholu Sloupu Nejsv. Trojice.

10. Café St. Angelo
Na Denisově ulici se nachází rovněž poměrně nová kavárna. Má úžasnou dřevěnou "výlohu", která vás přímo svádí k návštěvě. Přijemně vyvedená vstupní místnost s barem. Dále následuje nudloidní místnost a další nudloidní místnost. Mě tedy oslovuje jen předek, kam se vešel celý jeden stůl. :D Kolektiv je mladý a příjemný. Holky se snaží. V nabídce nechybí ranní snídaně, což nesmírně oceňuji. I nabídka nápojů je pestrá.
Espresso je dobré, podávané s vodou. Mě uchvacuje melta podávaná do obřího puntíkatého hrníčku. :) A stejně jako v Café 87 i zde najdete výborné domácí cakes.

Jinak do kavárny Angela moc nechodím, jelikož se zde zase nekouří a už vůbec se mi nelíbí prostřední růžová místnost s koženkovým nábytkem, ale jinak si řada Olomoučanů kavárnu velmi rychle oblíbila.

11. Prodejna kávy Henri
Dát si v Olomouci olomouckou kávu? Žádný problém. Vrátíme se zpět do Prioru, kde v boční uličce směrem k Hornímu náměstí najdete nenápadnou prodejnu, před kterou stojí jeden stoleček. Kávu Henri si zde můžete koupit ve spoustě variací a nebo si jí u pultíku vypít. Prodavačky jsou super, ochotné, vždy rádi poradí a doporučí. A navíc černý a zelený Henri jsou naprosto luxusní. Pravidelně je vozím domů a dokonce po republice chutná natolik, že jsem musel dovážet zásilky až do Plzně. :)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

12. Café-restaurant Fontána
V opraveném bruselském baráčku ve Smetanových sadech se nachází podnik sice z venku líbezný, vevnitř ovšem zcela nenaplňující očekávání. Nuzné prostředí doplněné o venkovní pivní stan, drahé všechno a navíc s nepříjemnou obsluhou.
Tohle fakt ne.

13. Café Destiny
Nijak lákavé není ani na první pohled designově zajímavé Café Destiny v blízkosti Michalské uličky. Klikatý prostor dělený na kuřácký a nekuřácký je sice fajn, ale tím to hasne.
Vadí mi především kávový servis, kdy kávu přináši jak šrot prasatům, navíc bez vody. Pití kávy zde prostě není příjemný relax.

14. Café Mahler
Opět více důchodcovská cukrárna na Horním náměstí. S hnusnou předraženou kávou a nijak příjemnou obsluhou. Rozhodně si nedávejte nic k jídlu, akorát by byl člověk nasranej.

15. Opera caffé
Už tolikrát zmiňovaný podnik bývalého Café Ruprecht je opravdu smutně pokračující tradicí. Místo vlajkové lodi zde najdete drahý podnik s unuděným personálem. Místo vídeňské kavárenské tradice italskou kuchyni.
Za presso sice dáte 33,-, což není na poměry centra špatné, ale že by vám zde káva nějak chutnala, to se říct nedá.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bylinka Bylinka | Web | 12. listopadu 2011 v 18:09 | Reagovat

Díky za skvělé tipy, kam v Olomouci vyrazit! Z tohoto výčtu jsem navštívila zatím jen Piccola :) Ale chybí tu má nejoblíbenější Betánie, tam to je krásné, příjemné a hlavně za studentské ceny :-)

2 vencisak vencisak | Web | 12. listopadu 2011 v 18:36 | Reagovat

[1]: za málo, zapomněl jsem ještě na St. Angelo, tak jsem doplnil... no přiznám se, že jsem v životě v Betánii nebyl :)) A ani mě moc neláká, potřebuji holt prostor ke kouření a ten tama vážně nenajdu :D

3 Hauvínek Hauvínek | Web | 12. listopadu 2011 v 19:27 | Reagovat

Rozhodně chválím bohatý výčet kaváren a dokonce mě i pár z nich zaujalo, ale k čemu mi to je, když to mám do Olomouce přes 200 kilometrů?! :D A to nepočítám cestu zpáteční! :D

4 Aleee Aleee | Web | 12. listopadu 2011 v 19:33 | Reagovat

Taky díky za tipy, já teď s holkami obrážím spíše čajovny, ale kavárny mám ráda. Kdysi jsem chodila jenom do Café 87, ale na rozdíl od tebe sedím vždy dole :-p. Betánii, jak zmínila Bylinka, mám taky moc ráda, stejně i St. Angelo, tam jsem si to oblíbila rychle - líbí se mi, jaké je to voňavé, čisté, bez kouře, příjemná obsluha, dobré jídlo i pití a hlavně - parádní záchody :-).

5 Alena Alena | 13. listopadu 2011 v 15:36 | Reagovat

Fajne článek:) V několika zmíněných kavárnách jsme ještě nebyla, takže taky díky za tip:) Akorát mi tu trochu chybí Kodo, sice se tam káva dá dát jen a stojáka (ale zase jaká) a je to tam určené spíš na nákup kávy domů, ale steně, za to jejich super frapé bych je zmínila:) Jinak, 87 si to u mě minule dost posrala, když nám po cca 20 minutách donesli kávu odpornou, už vychladlou a se spadlou pěnou, na špinavém talířku a sice se sklenkou na vodu, jenže prázdnou:D Pak jsem si ještě vzpomněla na takovoutu vcelku nepříjemnou fialovou kavárnu kousek od Bystřičky... Osobně to tam moc nemusím, je to tam na mě příliš pastelové, ale moje spolužačky si to tam dost oblíbily, takže možná by se i tobě nebo jiným čtenářům líbila... Kafe jak kdy, někdy ti ho přinesou takový šerbl, který by Italové považovali nejspíš za čtveřité presso:D Ale bohužel taky nekuřácká...

6 vencisak vencisak | Web | 13. listopadu 2011 v 16:20 | Reagovat

[3]: 200 km za kávu a krásné město opravdu stojí :)

[4]: dole v 87 je hrozná nuda, zajímaví lidé chodí nahoru a stojí za to přetrpět kouř :) já si snad do té Betanie zajdu :D ne, nezajdu... ale holky vy jste ještě mladý, ale před pár roky bylo pod Betánií na Wurmově ulici Malý kafe v tom penzionu, maličká místnost s klavírem, taky nekuřácký a to byla špicovka :)

7 vencisak vencisak | Web | 13. listopadu 2011 v 16:24 | Reagovat

[5]: Kodo je kde? moc ty podniky typu "coffee to go" nemusím, ale tak ještě doplním prodejku kafe Henri... jo tu fialovou cukrárnu znám, tam choděj známé na dortíky, to už fakt neee :D

8 Vendy Vendy | 13. listopadu 2011 v 21:28 | Reagovat

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, furt jsem nepřišla na to, jak z osmdesátsedmičky dohlídnu až na Hrdiny. Asi jsem z té Olomouce pryč už moc dlouho... Jinak každopádně oceňuji kávově-kavrenský článek. Jen tak dál!

9 Nobody Nobody | Web | 13. listopadu 2011 v 21:49 | Reagovat

[3]: K čemu mi to je, když nepiju kávu? :D

No, aspoň tě pochválím za odvedenou práci.  :) A ty mě pochval, že jsem se v deset večer dočetla ke konci! :D

10 Alena Alena | 14. listopadu 2011 v 8:33 | Reagovat

[7]: Kodo je kousek od Horního náměstí, ulice je to myslím Ztracená. Je to myslím jediná domácí pražírna kávy v Olomouci, takže káva tam bývá fakt moc dobrá a čerstvá. Vypít si kávu se tam taky dá, jenže to není udělané jako klasická kavárna (možná škoda, podle mě by z toho měli zlatý důl), ale je tam jen pár stolečků, bez židlí, prostě udělané tak, aby se pilo a ne sáhodlouze vykecávalo:) Ale i tak je tam vcelku hezké prostředí, hlavně to tam nááádherně voní:)

11 vencisak vencisak | Web | 14. listopadu 2011 v 13:23 | Reagovat

[8]: hahaha, já tam fakt napsal nám. Hrdinů a to jsem si to tolikrát četl, no opravím to :DD měl jsem hlavu v pejru :)

12 vencisak vencisak | Web | 14. listopadu 2011 v 22:25 | Reagovat

[9]: chválím tě :)

13 Aleee Aleee | Web | 15. listopadu 2011 v 14:02 | Reagovat

[11]: A mně ani nepřišlo, že tam něco nehraje. Říkala jsem si, jak málo Olomouc ještě po těch čtyřech letech znám, a to Vendelín popletl náměstí :-D.

14 Helena Helena | E-mail | 22. listopadu 2011 v 9:55 | Reagovat

Nazdárek:)
Pěknej výčet, jen co je pravda...Malou itálii zbožňuji.
Ale chtěla bych podotknout k Cafe 87, že nahoře se kompletně vyměnila obsluha, jsou tam nové nápojové lístky, nová obsluha taky zařídila servisáka na pressovač, takže káva je lepší a výraznější chuti a vodu dostanete ke každé kávičce:)..taky se tam začalo od letošního září uklízet, takže to tam vypadá o dost líp, než doposud:)
Přijďte se podívat a vyzkoušet, třeba budete příjemně překvapen.
Přeji krásný den.:)
Servírka z vršku, Helena

15 vencisak vencisak | Web | 24. listopadu 2011 v 11:38 | Reagovat

[14]: tak to se těším a určitě se stavím :)

16 vencisak vencisak | Web | 3. prosince 2011 v 13:51 | Reagovat

[14]: tak už jsem vylepšené Café ocheckoval, dokonce dvakrát a dávám vám za pravdu, lístky lepší, káva dobrá, snídaně výborná a obsluha se pokusila i o úsměv :))

17 Helena Helena | E-mail | 13. prosince 2011 v 7:00 | Reagovat

Díky za kladný koment. Pokoušíme se postupně zlepšovat, ale jde to ztuha. Káva asi nahoře v blízké době o moc lepší nebude, protože máme zastaralou techniku, ale můžu říct, že pánové, co pracují dole umí úžasné kávičky;) Jinak léta nicnedělání jsou v kavárně znatelně zaběhnuté, ale s novými lidmi se to lepší. Doufám, že jako správný kavárenský povaleč nezanevřete a budete přicházet sledovat, jak se zlepšujeme. :)

18 Radek Radek | 15. února 2012 v 18:14 | Reagovat

Díky za krásný přehled Olomouckých kaváren. Musím říct, že na většinu z nich máme podobný názor. ;)

19 Václav Burian Václav Burian | E-mail | Web | 22. října 2012 v 20:59 | Reagovat

Pěkné, většinou souhlasím, až na některé historické údaje: Café Corso bylo do přelomu 80. a 90. let v patře naproti orloje, nyní čínská restaurace, dobrá. Drápal byl už před válkou a po ní kavárna Drápal, za minulého režimu se jmenovala Rozkvět, ale chodilo se v Olomouci stejně "k Drápalovi". Dnes tedy pivnice. Hotel Austria je myslím dnešní hotel Palác, ale tam byla sice kavárna, já mohu pamatovat od 70. let, ale dobrá byla jen tím, že zavírala na ty doby trochu později. Kdysi asi skutečně nóbl, ale dávno.

20 myší královna myší královna | E-mail | Web | 5. listopadu 2012 v 13:44 | Reagovat

Ta radost, když člověk zjistí, že jeho dojem z blitky, kterou v Mahlerovi nazývají kafe, není ojedinělý.

Destiny se mi líbí, co se mi nelíbí, jsou ty vysoké židle, vždycky jsou jako poslední volné a já si na nich připadám jako horolezec.

21 vencisak vencisak | Web | 10. listopadu 2012 v 10:11 | Reagovat

[19]: Moc děkuji za příspěvek, jen to s tou historií v mém případě nebude tak špatné. Tam, jak je "čínská restaurace", bývalo Cafe Grand, které se až v 70. letech přejmenovalo na Cafe Corso. Původní Cafe Corso bylo ovšem v Drápalovi za tím bych si stál.

A k Hotelu Austria (Slavii, YMCe, Paláci) někdy v kavárenském pokračování.

22 Václav Burian Václav Burian | E-mail | Web | 12. listopadu 2012 v 23:42 | Reagovat

Vůbec jsem nezpochybňoval Vaše znalosti obecně, jen to nebylo asi napsáno docela přesně s tím Corsem. Budu blog navštěvovat, protože to bych rád věděl. Že jsem nikdy neslyšel v souvislosti s Drápalem o Corsu, nic neznamená, ale podle pamětníků, které jsem ještě potkal, bývalo korzo (s malým písmenem) na náměstí... Děkuji a pozdravuji.

23 zdenka zdenka | E-mail | 21. listopadu 2012 v 11:09 | Reagovat

Trochu mi v tom výčtu chybí Kafé Kodo, vím, že je to malá kavárnička "jen na stojáka", ale lepší kávu jen tak nikde nedostanete a obsluha je velmi příjemná. Bohužel kvalitu kávy dokáže u nás v Česku ocenit jen zlomek lidí. Na druhou stranu jste zmínil Prodejnu kávy Henri, kde umí připravit skvělou kávu, obsluha je milá a ochotná a svůj lahodný nápoj si zde také vychutnáte vestoje. Přiznejte, že je to trošku nespravedlivé. Ráda navštěvuji obě kavárny - dokonce i Pražírnu Henri a k ní náležící kavárničku v Holici a můžu jen doporučit.//Naopak, co mě v dnešních kavárnách nejvíce iritije je obsluha, která Vám všemožnými způsoby dává najevo, že jakýkoli zákazník je otravný element, který zrovna dnes našel cestu až sem. Díky tomu je Café Mahler nebo Opera caffé ze hry.//A s těmi horkými malinami jste udělal velkou chybu, Café bar Piccolo existuje, tuším pod jiným názvem a někde na Tř. Svornosti. Zatím jsem neměla možnost kavárnu navštívit na novém místě, ale vím jistě, že nikde v ČR neuměli takové horké maliny jako v baru Piccolo.

24 vencisak vencisak | Web | 7. ledna 2013 v 13:55 | Reagovat

[23]: Kodo se řešilo kdysi v komentářích, ale nebojte, v pokračování o olomouckých kavárnách už jej zmíním... Piccolo je teď na třídě Svornosti, tuším.

25 Pavlos Pavlos | E-mail | 6. února 2013 v 22:26 | Reagovat

Já mám nejraději Kia Ora café&shop na Dolním náměstí v pasáži Masné krámy. Mají velký výběr čerstvě pražené výběrové kávy, takže si vždycky vyberu kávu na kterou mám zrovna chuť. Navíc tam mají úplně skvělý mrkvový dort, takový nikde jinde nedostanete.. A mají moc pěknou kavárnu. Sice je malá, ale útulná a má jakousi zvláštní atmosféru. Můžu jen doporučit. Určitě by si zasoužila přidat do seznamu.

26 vencisak vencisak | Web | 21. února 2013 v 12:01 | Reagovat

[25]: ozkouším, díky za tip

27 Otavínka Otavínka | E-mail | Web | 25. února 2013 v 11:38 | Reagovat

Díky za průvodce olomouckými kavárnami.
Přepošlu odkaz několika známým a společně vybereme, jak a kde si dát kafe a pořídit fotečku. Kromě středu města jsou kavárny taky v přilehlých čtvrtích. Možná by stálo za procházku do Družební, U Kapličky či na Voskovcovu, jakož i zcela nová cukrárna Dobrý Dortík Janského ulice.

28 Verča Verča | E-mail | 19. května 2013 v 17:58 | Reagovat

Užitečnej článek pro mě jakož to pro kavárenského povaleče.:-) Kafe St Angelo miluju. Kafe 87, ale moc ne. Dezerty jsou sice lákavý, ale káva mi nechutná, taková česká klasika. Káva v Opeře taky nic moc, ale maj otevřeno v neděli, což je fajn. Cafe lafee je je super, i když jsem tam byla zatím jen jednou, jen škoda, že maj tak malou zahrádku... nebo moc návštěvníku?:-D Ještě bys to mohl doplnit o Vawelet a kavárnu Kia-ora (ta je z toho, co jsem zatím navštívila, nejlepší).

29 mišák mišák | 23. června 2013 v 16:29 | Reagovat

A co kavárna Ode v Hrnčířské ulici? Maličká. Taková alternativa pro klidné povahy. Tam já nejradši. Nesnáším podniky, kde pro hluk neslyšet vlastního slova a pro kouř nevidět na spolustolovníky.
Kdosi mi taky říkal, že výborné horké maliny se z Prioru přesunuly kamsi směr zast. Olomouc - město. Nevíte, kde to tam je a jak se to jmenuje?

30 Simona Simona | 31. července 2013 v 20:33 | Reagovat

Hezky napsané, ale je tu zapomenuta jedna kavárna a to Betánie. Zkus se tam podívat, je to tam opravdu příjemné a milé.

31 Telas Telas | 7. února 2017 v 10:09 | Reagovat

Kam v Olomouci do čajovny? Je z čeho vybírat:

http://www.icajove-more.cz/cajovny-olomouc/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama